Меню сайту
Теми форуму
  • Как бросить курить... (0)
  • Управління освіти Чернівецької міської ради (0)
  • Притчі, оповідання, вірші на уроках з основ здоров`я (31)
  • Обмін досвідом "А я роблю так..." (3)
  • Руханки–вправи на зняття м’язового та емоційного напруження (22)
  • Вислови про здоров`я (16)
  • Погода

     

    Урок 25. 5 клас. Дороги в мікрорайоні, громадський транспорт, зупинки. Поведінка в разі ДТП. 
      

    Мета: Продовжити вивчати правила поведінки на дорозі, в транспорті й на зупинках. Ознайомити з правилами поведінки в разі ДТП.
    Надати змогу практикувати навички аналізу і критичного мислення.
    Розвивати комунікативні здібності, компетентне ставлення до свого здоров'я
    Виховувати відповідальне ставлення до безпеки дорожнього руху.

     

    Обладнання: кольорові палички, аркуші паперу А­­­­­­­­­­­­­­­­­­4­­, маркери.

     

     

    Хід уроку

    І. Вступна частина.
    1. Привітання учнів (1 хвилина).
    2. Нагадування правил (5 хвилин).
    - Навіщо існують правила у нас на уроці?
    - Навіщо потрібні правила дорожнього руху?
    - Які з наших правил допоможуть на дорозі, в транспорті?
    3. Актуалізація теми ( 5 хвилин).
    Обговорення ситуації: «Осінь. Цілий день іде дощ, але Василькові треба до бібліотеки. Прихопивши парасольку, він вийшов на вулицю. Дощ гучно тарабанив по парасольці, заглушуючи всі інші звуки. Хлопчик озирнувся довкола. Машин поблизу не було видно. Опустивши парасольку, він рушив через дорогу. Раптом почувся різкий звук автомобільного сигналу і гальм. Він побачив, як автомобіль на мокрій дорозі розвернуло задом наперед. На щастя, ніхто не постраждав».
    - Як ви думаєте, чого не врахував Василько?
    - Що може заважати побачити або почути наближення транспорту?
    - Як ви думаєте, де найнебезпечніше переходити дорогу: на перехресті, на відкритій ділянці дороги, на зупинці?

            Оголошення теми та мети уроку.

     

    ІІ. Основна частина.
    1. Бесіда ( 3 хвилини).
    - Які ви  знаєте види громадського транспорту?
    - Пригадайте правила користування громадським транспортом.
    2. Руханка ( 3 хвилини). «Ковпак».
    3. Колективне обговорення (5 хвилин).

             «Безпечний шлях до школи».
    4.Робота в групах (10 хвилин).
    - об'єднання в групи (за кольорами світлофора);
    - завдання групам: як треба діяти при зіткненні транспортних засобів, при пожежі в салоні, при падінні транспортного засобу у воду.
    - презентація.
    5. Валеопауза (2 хвилини).

    ІІІ. Заключна частина.
    1. Зворотній зв'язок ( 5 хвилин).
    Гра «Блеф-клуб»:
    - не можна відволікати водія під час руху;
    - у громадському транспорті треба поступатися місцем інвалідам, літнім людям, пасажирам з дітьми;
    - в автобусі можна їздити не сплативши;
    - у транспорті не можна штовхатися і бешкетувати;
    - під час руху слід триматись за пасажира, який стоїть поруч;
    - до виходу слід готуватися заздалегідь;
    - можна притулятися до дверей;
    - трамвай обходять ззаду, а автобус спереду;
    - чекати на громадський транспорт можна посеред дороги.
    2. Оголошення оцінок (1 хвилина).
    3. Домашнє завдання: опрацювати матеріал §§18-19, повторити § 6.
    4. Прощання (1 хвилина). «Щасливої дороги!».

    Корисні посилання
  • Міністерство освіти і науки України
  • Управління освіти Донецької обласної державної адміністрації
  • Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
  • Освіта.ua
  • Костянтинівське міське управління освіти
  • Відео та музика для школи
  • Друзі сайту
  • Костянтинівська загальноосвітня школа № 1
  • Чутівська загальноосвітня школа
  • Костянтинівська загальноосвітня школа № 16
  • Костянтинівська загальноосвітня школа-інтернат № 1
  • Для учителя технологии, информатики, основ здоровья
  • Твое здоровье
  • Чернівецький освітній портал
  • Методичне об'єднання вчителів початкових класів
  • Календар
    «  Березень 2024  »
    ПонВвСерЧтПтСбНд
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031