УРОК № 9
ТЕМА: Протидія стигмі й дискримінації
ВІЛ-інфікованих.
МЕТА УРОКУ: закріпити знання з ВІЛ-інфікації;
охарактеризувати поняття стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих; виховувати
толерантне відношення до ВІЛ-позитивних людей; формувати бажання дотримуватися
правил здорового способу життя,норм моралі. Розвивати пізнавальну, соціальну,
полікультурну, комунікативну компетентність та компетентне ставлення до
власного здоров'я.
ФОРМА
ПРОВЕДЕННЯ: тренінг
ОБЛАДНАННЯ: проектор, мультимедійна дошка, презентація до
уроку, додатковий матеріал ( тест, ситуативні задачі)
ПЕРЕБІГ УРОКУ-ТРЕНІНГУ
І. Привітання,
налаштування учнів на позитивний настрій.
І.1 Вправа "Усмішка”
- Шановні діти, яким буде день , урок залежить від
того, в яку сторону направлені куточки
ваших губ, тому посміхайтися собі, один одному, щоб, день був веселий - даруйте щедро свою посмішку!!!
ІІ. Мотивація навчальної
діяльності, повідомлення теми, мети уроку .
Проблема розповсюдження страшної хвороби СНІД не один
десяток років стоїть перед усією світовою
спільнотою, підкреслюю "перед усією ”, бо це не тільки медична проблема,
а й соціальна, економічна і навіть політична. Починаючи з п'ятого класу ми
також з вами разом вивчали проблему і
сьогодні на уроці ми продемонструємо всі набуті життєві компетенції з цього
питання, а також розглянемо проблему дискримінації ВІЛ-інфікованих, навчимося
протидіяти стигмі й дискримінації Віл — інфікованих.
З метою повторення теоретичних
засад з проблем СНІДу та ІПСШ пропоную вам бліц-турнір. Прошу кожну власну
правильну відповідь помічати в зошиті.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
ІІІ.1 Бліц-тест. ( Додаток № 1)
ІV. Основна
частина тренінгу.
ІV.1. Міні - лекція.
-
Мотивація
-
Лекція
в супроводі презентації
ІV.2. Робота в групах.
- Правила роботи в групі ( написані на дошці)
- Завдання: дати відповіді на запитання.
№ 1 Чому одні люди дискримінують інших.
№ 2.Чому важливо цього не робити.
№ 3.Щоб ви могли зробити, якби почули дискримінаційні
висловлювання на адресу ВІЛ-інфікованого?
- Виступи спікерів груп
ІV.3.Обговорення життєвої ситуації.
Життєва ситуація.
У 2000 році Олена дізналася свій
діагноз - ВІЛ-інфекція. Через два роки вона влаштувалася на поліграфічне
підприємство. Але світ не без "добрих ” людей, і про діагноз дівчини стало відомо на роботі.
Негайно звільнили. Наступного дня Олена прийшла до обласного центру з
профілактики і боротьби зі СНІДом і побачила в коридорі своїх колег, яких
адміністрація направила на примусове обстеження.
V. Підсумок
уроку - тренінгу.
V.1. Вправа "Займи позицію”.
Слово учителя: зараз вам будуть зачитувати висловлювання, а ви, якщо згодні
з ними піднімайте праву руку і кажіть "Згодні”, якщо ні то підніміть ліву руку
і кажіть "Не згоден”. Поясни свою позицію.
-
Віл -
інфікованих людей треба ізолювати від суспільства.
-
Віл-інфікованим
людям треба допомагати адаптуватись у суспільстві.
-
Більшість
людей інфікованих ВІЛ загрожують суспільству.
V.2.Рефлексія.
Вправа "Коло зворотного зв'язку ”
Вчитель пропонує учасникам по колу
висловити свої думки з питань:
-
Чи
була сьогоднішня тема актуальною?
-
Що
вам запам'яталось сьогодні?
Вправа "Протягни руку ”.
Вчитель: Уяви,що твій сусід по парті ВІЛ-інфікований, якщо ти усвідомив
глибину проблеми, яку обговорювали сьогодні - протягни йому руку.
Додаток № 1
БЛІЦ
-ТЕСТ
1. Безпечно обнімати людину, хвору на СНІД.
2. Заразитися СНІДом
можна, користуючись громадським туалетом.
3. Знаходитись у класі разом з учителем, який хворіє на
СНІД, безпечно.
4. Можна заразитися на СНІД, якщо мав тільки один
сексуальний контакт.
5 Якщо
хтось у школі отримав травму, яка супроводжувалася кровотечею, треба зупинити
йому кров своїми руками.
6. На СНІД можна заразитися, якщо хворий чхає і кашляє на
тебе.
7. СНІД передається через рідкі виділення тіла.
8. Вірус викликає СНІД.
9. Багато симптомів СНІДу нагадують
симптоми інших захворювань.
10. Одна з проблем, пов'язаних зі СНІДом, полягає в тому, що між зараженням і
моментом прояву захворювання можуть пройти роки.
|