УРОК № 9
ТЕМА: Протидія стигмі й дискримінації ВІЛ-інфікованих.
МЕТА УРОКУ: закріпити знання з ВІЛ-інфікації; охарактеризувати поняття стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих; виховувати толерантне відношення до ВІЛ-позитивних людей; формувати бажання дотримуватися правил здорового способу життя,норм моралі. Розвивати пізнавальну, соціальну, полікультурну, комунікативну компетентність та компетентне ставлення до власного здоров'я.
ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: тренінг
ОБЛАДНАННЯ: проектор, мультимедійна дошка, презентація до уроку, додатковий матеріал ( тест, ситуативні задачі)
ПЕРЕБІГ УРОКУ-ТРЕНІНГУ
І. Привітання, налаштування учнів на позитивний настрій.
І.1 Вправа "Усмішка”
- Шановні діти, яким буде день , урок залежить від того, в яку сторону направлені куточки ваших губ, тому посміхайтися собі, один одному, щоб, день був веселий - даруйте щедро свою посмішку!!!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети уроку .
Проблема розповсюдження страшної хвороби СНІД не один десяток років стоїть перед усією світовою спільнотою, підкреслюю "перед усією ”, бо це не тільки медична проблема, а й соціальна, економічна і навіть політична. Починаючи з п'ятого класу ми також з вами разом вивчали проблему і сьогодні на уроці ми продемонструємо всі набуті життєві компетенції з цього питання, а також розглянемо проблему дискримінації ВІЛ-інфікованих, навчимося протидіяти стигмі й дискримінації Віл — інфікованих.
З метою повторення теоретичних засад з проблем СНІДу та ІПСШ пропоную вам бліц-турнір. Прошу кожну власну правильну відповідь помічати в зошиті.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
ІІІ.1 Бліц-тест. ( Додаток № 1)
ІV. Основна частина тренінгу.
ІV.1. Міні - лекція.
- Мотивація
-
Лекція
в супроводі презентації
ІV.2. Робота в групах.
- Правила роботи в групі ( написані на дошці)
- Завдання: дати відповіді на запитання.
№ 1 Чому одні люди дискримінують інших.
№ 2.Чому важливо цього не робити.
№ 3.Щоб ви могли зробити, якби почули дискримінаційні висловлювання на адресу ВІЛ-інфікованого?
- Виступи спікерів груп
ІV.3.Обговорення життєвої ситуації.
Життєва ситуація.
У 2000 році Олена дізналася свій діагноз - ВІЛ-інфекція. Через два роки вона влаштувалася на поліграфічне підприємство. Але світ не без "добрих ” людей, і про діагноз дівчини стало відомо на роботі. Негайно звільнили. Наступного дня Олена прийшла до обласного центру з профілактики і боротьби зі СНІДом і побачила в коридорі своїх колег, яких адміністрація направила на примусове обстеження.
V. Підсумок уроку - тренінгу.
V.1. Вправа "Займи позицію”.
Слово учителя: зараз вам будуть зачитувати висловлювання, а ви, якщо згодні з ними піднімайте праву руку і кажіть "Згодні”, якщо ні то підніміть ліву руку і кажіть "Не згоден”. Поясни свою позицію.
- Віл - інфікованих людей треба ізолювати від суспільства.
- Віл-інфікованим людям треба допомагати адаптуватись у суспільстві.
- Більшість людей інфікованих ВІЛ загрожують суспільству.
V.2.Рефлексія.
Вправа "Коло зворотного зв'язку ”
Вчитель пропонує учасникам по колу висловити свої думки з питань:
- Чи була сьогоднішня тема актуальною?
- Що вам запам'яталось сьогодні?
Вправа "Протягни руку ”.
Вчитель: Уяви,що твій сусід по парті ВІЛ-інфікований, якщо ти усвідомив глибину проблеми, яку обговорювали сьогодні - протягни йому руку.
Додаток № 1
БЛІЦ -ТЕСТ
1. Безпечно обнімати людину, хвору на СНІД.
2. Заразитися СНІДом можна, користуючись громадським туалетом.
3. Знаходитись у класі разом з учителем, який хворіє на СНІД, безпечно.
4. Можна заразитися на СНІД, якщо мав тільки один сексуальний контакт.
5 Якщо хтось у школі отримав травму, яка супроводжувалася кровотечею, треба зупинити йому кров своїми руками.
6. На СНІД можна заразитися, якщо хворий чхає і кашляє на тебе.
7. СНІД передається через рідкі виділення тіла.
8. Вірус викликає СНІД.
9. Багато симптомів СНІДу нагадують симптоми інших захворювань.
10. Одна з проблем, пов'язаних зі СНІДом, полягає в тому, що між зараженням і моментом прояву захворювання можуть пройти роки.