Мета: Ознайомити учнів з особливостями росту й розвитку хлопчиків та дівчаток. Сформувати поняття рухової активності, пояснити вплив рухової активності на розвиток і здоров'я підлітків. Формувати пізнавальну, соціальну компетентності, компетентне ставлення до свого здоров'я.
Обладнання: аркуші паперу, завдання для роботи в групах, маркери, м’яч, геометричні фігури для об'єднання в групи.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Знайомство (4 хвилини). На одну із букв свого імені назвати вид рухової активності.
2. Нагадування правил (2 хвилини). Які з наших правил допомагають спортсменам?
3. Зворотній зв'язок (5 хвилин). Гра «Знайди зайве».
- ураган, повінь, авіакатастрофа, смерч;
- паління, нервовий зрив, наркотики, напад;
- землетрус, забруднення річок, аварія на дорозі, викидання відходів підприємств.
ІІ.Основна частина.
1. Робота з підручником (5 хвилин). Опрацювання матеріалу § 3.
2. Руханка «Футбол» (5 хвилин).
3. Мозковий штурм «Види рухової активності» ( 4 хвилини).
4. Робота в групах (15 хвилин).
- об'єднання в групи за геометричними фігурами;
- завдання групам – дайте рекомендації тим, хто:
а) забагато вчиться, проводячи більшу частину часу за партою;
б) тільки грає у футбол, дивиться спортивні програми, читає журнали про спорт;
в) дуже багато дивиться телевізор, грає на комп’ютері.
- презентація груп.
ІІІ.Заключна частина.
1. Зворотній зв'язок (4 хвилини). Назвіть переваги занять фізичними вправами.
2. Домашнє завдання (1 хвилина). Опрацювати матеріал підручника § 3 до стор. 33.
3. Прощання (1 хвилина). Взятися за руки і разом сказати: «Будьмо здорові!».