Вплив способу життя родини на здоров’я підлітків.
Мета: Сформувати
в учнів розуміння важливості родини для виховання дітей. Розглянути, як
спосіб життя родини впливає на здоров’я дітей. Формувати пізнавальну,
соціальну, особистісну компетентності, компетентне ставлення до свого
здоров’я.
Обладнання: аркуші паперу, маркери, картки для руханки.
Хід уроку.
І. Вступна частина. 1. Зворотній зв'язок ( 3 хвилини). - які способи жорстокого поводження з дітьми ви знаєте? - кого і як необхідно повідомляти про це? - чому громада приділяє таку велику увагу турботі про здоров’я дітей? 2.
Робота в колі (5 хвилин). Продовжити фразу: «Я пишаюсь тим, що в моїй
сім’ї…» ( учні розповідають про традиції, родинні свята в своїй сім’ї). 3.
Слово вчителя ( 2 хвилини). На шкільні роки припадає найбільш важливий
етап розвитку дитини, становлення її нервової діяльності, формування
основних рис характеру. У цю пору закладаються та набуваються знання й
навички, необхідні в подальшому житті, зміцнюється здоров’я. величезну
роль у цьому віці відіграє сім’я, у якій виховується дитина. Важливим
елементом здоров’я є особиста гігієна та гігієна житла. Прикладом для
дитини в цьому з раннього віку є її батьки. Змалку дитину треба привчати
доглядати за собою й давати лад своїй кімнаті. Якщо батьки не
приділяють цьому належної уваги, то дітям буде дуже важко самостійно
навчитися цього. Важливим для соціального й душевного здоров’я є
родинний клімат – стосунки з усіма членами родини. Саме в сім’ї на
особистому прикладі дітей учать ( або ні) терпіння, стійкості,
увічливості, уміння знаходити вихід із критичної ситуації, поваги до
старших і молодших. Характер кожної дитини, її душевні риси формуються
передусім у родині.
ІІ.Основна частина. 1.
Робота з класом ( 10 хвилин). Учні демонструють колажі із сімейних
фотографій ( приготовані заздалегідь), розповідають про свої родини,
традиції, стосунки в сім’ї, говорять про те, що їм подобається, а що
хотілося б змінити. 2. Руханка-гра «Ріпка» ( 5 хвилин). Тренер
розподіляє ролі між учасниками тренінгу ( ріпка, дід, баба, онука,
песик, кішка, мишка). Тренер або хтось з учнів читає текст казки, а всі
інші виконують запропоновані їм ролі: ріпка – говорить «Оба-на!», дід –
тре руки і говорить: «Так-так», баба – маше кулаком діду, говорить:
«Убила би», онука – руки в боки і говорить: «Я готова», Жучка – плигає і
говорить: «Гав-гав», кішка – вигинає спину, говорить: «Мяу-мяу», мишка –
обертається навколо себе, говорить: «Пи-пи-пи». 3. Робота в групах (15 хвилин). - об’єднання в групи за ролями казки; - завдання групам: прочитати вислів батьків і інсценувати можливу ситуацію, відповідну до цієї фрази
· З’їж іще кілька шматочків торта, він такий смачний!
· Не їж на ніч – це шкідливо.
· Ти занадто довго робиш уроки, іди погуляй!
· Поки не виконаєш усі завдання, з-за столу не вставай.
· Ходімо в неділю до парку, проведемо там весь день.
· У нас є цілий вихідний, повчимося додатково. - презентація робіт, обговорення.
ІІІ.Заключна частина. 1. Зворотній зв'язок ( 4 хвилини). Вправа «Мікрофон»: «Ваші враження від тренінгу…» ( три слова). 2. Прощання (1 хвилина). Помахати один одному рукою, послати повітряні поцілунки.
|